Stephan Embacher wygrał Mistrzostwa Austrii w Innsbrucku. Podium uzupełnili będący ex-aequo na drugiej pozycji Clemens Aigner i Jan Hoerl, a nie zabrakło również kilku niespodzianek.
Wygląda na to, że kolejny raz im bliżej zimy, tym Embacher jest mocniejszy. Patrząc na to jak przeciętnie wyglądał jeszcze we wrześniu w ostatnich latach – tegoroczne 5. i 9. miejsca na LGP w Courchevel wyglądały na obiecującą zapowiedź kolejnych miesięcy. I rzeczywiście, tutaj z dużą przewagą prowadził już na półmetku, co następnie przypieczętował przeskakując rozmiar skoczni w finale.
Jeśli ktoś zastanawiał się jak wiele znaczyły wyniki w LPK Aignera – tutaj widzimy, że rzeczywiście nawet na tle swoich kolegów wypada świetnie. Wspomnieć trzeba też o rosnącej formie Hoerla, który przez problemy zdrowotne przedwcześnie zakończył poprzedni sezon, a w Courchevel plasował się w połowie drugiej dziesiątki. Warto zaznaczyć, że Aignera, Hoerla, Zimmermanna, Krafta i Schustera dzieliło tylko 7 punktów. Z kadry narodowej odstawał jedynie Ortner, który zajął 11. miejsce z 46-punktową stratą do zwycięzcy.
Wyniki Letnich Mistrzostw Austrii 2026
| Mistrzostwa Austrii w Innsbrucku (HS128) 08.10.2026 r. | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Miejsce | Imię i nazwisko | Kraj / Klub | Skok 1 | Skok 2 | Punkty | Różnica |
| 1 | Stephan EMBACHER | AUT 🇦🇹 (Kitzbüheler SC) | 133.5 m | 132.5 m | 283.6 | 0.0 |
| 2 | Clemens AIGNER | AUT 🇦🇹 (SV Innsbruck Bergisel) | 124.5 m | 131.0 m | 267.4 | -16.2 |
| 2 | Jan HÖRL | AUT 🇦🇹 (SC Bischofshofen) | 136.5 m | 123.5 m | 267.4 | -16.2 |
| 4 | Raffael ZIMMERMANN | AUT 🇦🇹 (Nordic Team Absam) | 130.5 m | 130.0 m | 266.7 | -16.9 |
| 5 | Stefan KRAFT | AUT 🇦🇹 (SV Schwarzach) | 128.5 m | 123.0 m | 263.4 | -20.2 |
| 6 | Daniel TSCHOFENIG | AUT 🇦🇹 (SV Achomitz/Zahomc) | 129.0 m | 127.5 m | 262.9 | -20.7 |
| 7 | Jonas SCHUSTER | AUT 🇦🇹 (SV Innsbruck Bergisel) | 119.0 m | 124.0 m | 260.0 | -23.6 |
| 8 | Markus MÜLLER | AUT 🇦🇹 (SG Klagenfurt) | 124.5 m | 121.0 m | 250.4 | -33.2 |
| 9 | Lukas HAAGEN | AUT 🇦🇹 (ESV Mürzzuschlag) | 122.5 m | 118.0 m | 242.2 | -41.4 |
| 10 | Jakob STEINBERGER | AUT 🇦🇹 (SC Mayrhofen) | 115.5 m | 124.5 m | 239.5 | -44.1 |
| 11 | Maximilian ORTNER | AUT 🇦🇹 (SV Villach) | 114.5 m | 113.5 m | 237.5 | -46.1 |
| 12 | Simon STEINBERGER | AUT 🇦🇹 (SC Mayrhofen) | 112.0 m | 126.5 m | 229.0 | -54.5 |
| 13 | Julijan SMID | AUT 🇦🇹 (SV Achomitz/Zahomc) | 114.5 m | 124.0 m | 225.2 | -58.3 |
| 14 | Marco WÖRGÖTTER | AUT 🇦🇹 (Kitzbüheler SC) | 114.5 m | 119.0 m | 220.4 | -63.1 |
| 15 | Philipp ASCHENWALD | AUT 🇦🇹 (SC Mayrhofen) | 121.0 m | 122.0 m | 219.6 | -64.0 |
| 16 | Nikolaus HUMML | AUT 🇦🇹 (Kitzbüheler SC) | 118.5 m | 119.5 m | 218.6 | -65.0 |
| 17 | Johannes PÖLZ | AUT 🇦🇹 (SC Schwarzenberg) | 114.0 m | 115.0 m | 216.7 | -66.8 |
| 18 | Hannes LANDERER | AUT 🇦🇹 (SV Innsbruck Bergisel) | 119.0 m | 111.5 m | 216.3 | -67.3 |
| 19 | Janni REISENAUER | AUT 🇦🇹 (TSU St. Veit) | 112.0 m | 105.5 m | 206.2 | -77.3 |
| 20 | Julian AUINGER | AUT 🇦🇹 (UVB Hinzenbach) | 109.5 m | 119.0 m | 193.8 | -89.8 |
| 21 | Thomas GFRERER | AUT 🇦🇹 (SC Bischofshofen) | 112.0 m | 115.0 m | 191.2 | -92.4 |
| 22 | Thomas BENEDIK | AUT 🇦🇹 (Wiener Stadtadler) | 110.5 m | 118.0 m | 176.5 | -107.1 |
| 23 | Maximilian ZALLER | AUT 🇦🇹 (SC Bischofshofen) | 108.0 m | 120.0 m | 175.9 | -107.7 |
| 24 | Maximilian STEINER | AUT 🇦🇹 (ASVÖ NT Salzkammergut) | 107.5 m | 113.0 m | 169.4 | -114.2 |
| 25 | Francisco MÖRTH | AUT 🇦🇹 (WSC Bad Mitterndorf) | 99.0 m | 105.5 m | 163.9 | -119.7 |
| 26 | Clemens VINATZER | AUT 🇦🇹 (SC Bischofshofen) | 98.0 m | 112.0 m | 153.2 | -130.4 |
| 27 | Jakob STIENINGER | AUT 🇦🇹 (ESV Mürzzuschlag) | 98.0 m | 102.0 m | 137.0 | -146.6 |
| 28 | Fabian PLANK | AUT 🇦🇹 (Wiener Stadtadler) | 99.0 m | 102.5 m | 132.6 | -151.0 |
>










